• Saçlarınıza Gerektiği Önemi Gösterin
Anasayfa Çam Yağı Nedir? Çam Yağı İçeriği Çam Yağı Etkileri Çam Yağı Kullanımı Sipariş Ver

Çam ağacı nedir?

f2

Çam ağacı, iğne yaprakları olan, 115’e yakın çeşidi bulunan, çamgiller familyasında bulunan bir ağaç çeşididir. Gövdesinin kabuğu kalın, pürüzlü ve çatlaklı olup uzunluğu 10-20 metre arasındadır. Yaz, kış yeşil kalırlar, yaprak dökmezler. Kuraklığa ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Yaprakları iğne şeklindedir. Toprak çeşitlerinin hepsinde yetişme imkânı vardır. Budanmazlar. Dallarında kozalaklar yetişir.
Çam ülkemizde hemen hemen her bölgede görülür. Çam ağacının büyümesi için gerekli olan şarlar, temiz hava ve yetişeceği yerin bol güneş almasıdır. Ülkemizde bulunan çam ağacı türleri ise; sarı çam, Halep çam, kızılçam, karaçam, fıstık çam şeklindedir.

f4

Çam ağacının bilinen sağlık açısından etkilerine bakacak olursak;

Çam ağacı kabuğunu sirke ile karıştırıp gargara yaparsanız diş ağrılarınız hafifleyebilir.
Çam ağacının kabuklarını kaynatıp bal ile içerseniz doğal balgam sökücü elde etmiş olursunuz.
Çam, her daim yeşil kaldığı için doğal bir hava temizleyicisidir. Yani Nefes darlığı, astım gibi problemler yaşayan kişilerin yaşaması için uygun ortamları oluştururlar.
Çam ağacının kan temizlemek, romatizma ağrılarına, astım, bronşit, idrar sökücü, yara iyileştirici, karaciğer ağrıları gibi birtakım problemler için destekleyicidir.

f3
Çam ağacının kabuklarında A vitamini ve C vitamini açısından doğal bir kaynak olup insan sağlığı için bazı hastalıklara çözüm önerisi amaçlı kullanılabilir.
Çamdan elde edilen terebentin, çam yağı olarak kullanılır. Çam terebentin yağı olarak adlandırılan yağın, saç ve cilt için kullanımı mevcuttur. Özellikle saçla ilgili problemlerde, kepek, saç dökülmesi, saçın hızlı üremesi gibi problemlerde kullananlar vardır.

f5
Bize bu kelimelerden ulaştınız: çam ağacı çam çeşitleri çam ağaçları çam ağacı türleri, çam yağının cilde faydaları, çam yağının faydası, çam yagı saçı uzatır mı, çam yağı ne işe yarıyor, çam yağı, çam yağı faydaları, çam yağı neye iyi gelir, çam yağı ne kadar, çay ağacı yağı, çay ağacı yağı faydaları, çay ağacı yağı sivilce, çay ağacı yağı kremi, çay ağacı yağı ne işe yarar, çam yağı nasıl kullanılır

SİKİK OKAN - SAÇI GÜZEL OKAN
Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik ve Güvenlik
Uyarı!... Sağlık ve Kozmetik Kategorisinde listelenen ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı , eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği , tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmesini yasakladığından ürün açıklamalarını yazmak yasaktır. Çam Yağı sitesi aracılığı ile satılan ürünlerin hepsi bitkisel destek ürünüdür.. ilaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Uygulamaların sorumluluğu çam yağı sitesine ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.
lifecell gergedan seti epimedyumlu macun fixplant aşk parfümü benisilin hendels garden kara sarımsak seti
Whatsapp'ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?